Lampa AquaLED RGB 72W/70cm

Indeks katalogowy: S-LR70JW / Art. No.: LR70

 • Czasowo niedostępne
 • Nazwa angielska:
  • AquaLED RGB lamp 72W/70cm
 • Indeks handlowy:
  • LR70
 • Kod EAN:
  • 5907708641731
 • Waga brutto [kg]:
  • 0,72
 • Ilość w kartonie:
  • 0

Opis

Lampa LED do akwarium - AquaLED RGB 72W Happet


Zaoszczędź nawet 60% na oświetleniu!

 

Lampy AquaLED RGB to nowa linia eleganckich, wydajnych i energooszczędnych lamp do akwariów słodkowodnych.

Wyznaczają one nowy standard w ofercie firmy Happet. Rzeczywista moc lamp, która przekłada się na ilość światła w zupełności zaspokaja zapotrzebowanie wymagających roślin, także tych wybarwiających się na czerwono. Lampa RGB została wyposażona w diody LED o barwach: białej, czerwonej R, zielonej G i niebieskiej B. Diody białe uzupełnione widmem diod  kolorowych wzmagają wzrost roślin bardziej wymagających, jednocześnie uwydatniając ich piękne barwy od soczystej zieleni aż po krwistą czerwień. Białe diody mają temperaturę barwową 10 000 K.

Miłośnicy piękna ryb, będą mogli ujrzeć je w zupełnie nowej odsłonie od refleksów Neona do głębokiej czerwieni Mieczyka. Zastosowanie wielu małych szerokokątnych diod rozmieszczonych równomiernie na całej powierzchni lampy zapewnia bardzo równomierne wymieszanie barw na powierzchni dna akwarium, co jest trudne i kosztowne do osiągnięcia w lampach opartych o diody PowerLED z optyką.

Cała seria lamp została wyposażona w metalowy stelaż zapewniający szeroki zakres regulacji w poziomie i pionie. Możliwość zamontowania lampy nawet 20 cm nad krawędzią akwarium umożliwia tworzenie aranżacji z wystającymi z wody korzeniami/roślinami, jak i wykorzystanie lampy do oświetlenia paludarium.

Dla ułatwienia prac pielęgnacyjnych w akwarium lampę można łatwo odchylić do tyłu bez demontażu.:

Barwy niebieska i czerwona jak widać na wykresie widma są w największym stopniu wykorzystywane przez chlorofil znajdujący się w liściach roślin. Zastosowanie odpowiednich diod w naszej lampie zapewnia podniesienie skuteczności fotosyntezy oraz lepszy wzrost i kondycję roślin. Wyższy poziom barwy zielonej co prawda nie przyspiesza wzrostu, ale znacząco poprawia intensywność światła i efekt wizualny dla akwarysty.

Instrukcja [pdf]

Do akwarium o wymiarach: 70  - 80 cm
Moc: 72 W
Strumień świetlny: 12250 lm
Temperatura barwowa: 10000 K
Długość całkowita lampy: 70 cm
Klasa wodoszczelności: IPX4
Napięcie: 220-240V

 

Instalacja:

Po wyjęciu z opakowania należy zamontować uchwyty z drutu po obu stronach lampy, a następnie rozstawić je tak by opierały się o szybę akwarium. Zakres regulacji umożliwia stosowanie lampy dla różnych rozmiarów akwarium, ale należy trzymać się zakresów wymiarów podanych poniżej.
Montaż za długiej lub za krótkiej lampy jest niebezpieczny.
Postaw lampę na krawędziach szyb akwarium i podłącz zasilacz do gniazda sieciowego. Wyłącznik na przewodzie zasilającym umożliwia ręczne załączanie lampy.

 

 

 


 

 

 

Zapytaj o produkt