Filtr stawowy BIObox 15 Happet

Indeks katalogowy: L-F147AN / Art. No.: F147

 • Dostępne
 • Nazwa angielska:
  • BIObox 15 HAPPET POND
 • Indeks handlowy:
  • F147
 • Kod EAN:
  • 5907708636409
 • Producent:
 • Ilość w kartonie:
  • 0

Opis

BIObox 15


filtr do stawów


Profesjonalny, trzy komorowy filtr do stawów o pojemności do 15 000 litrów. Filtr BIObox 15 zapewnia kompletną, bardzo efektywną filtrację. 
Wykonany z laminatu poliestrowo-szklanego, charakteryzuje się bardzo wytrzymałą konstrukcją.
Filtr zapewnia odpowiednią powierzchnię biologicznie czynną co jest kluczowe w utrzymaniu czystej, klarownej wody, oraz utrzymania odpowiedniej równowagi biologicznej w stawie nawet przy dużej obsadzie ryb.
W każdej komorze zastosowano odstojnik, służący do łatwego usuwania zanieczyszczeń z filtra oraz czyszczenia komór filtracyjnych.

W odróżnieniu od filtrów typu Bioklar, ten filtr charakteryzuje się prostopadłościennym kształtem i posiada dzieloną pokrywę nad każdą komorą zamocowaną na zawiasach.

 

Dane techniczne:  

Wejście: ø 25/32/40mm, wyjście: ø 75 mm 
Zalecana wydajność pompy: ok. 4 000 L/h 
Wymiary: 120x65x65(H) cm 
Pojemność filtra: 250 l
Dostępne kolory: antracytowy
Przeznaczony do stawów o pojemności max. 15 000 LMateriały filtracyjne: 

I Komora – szczotki filtracyjne 

Pompa z sadzawki tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia.
Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu.
Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek.
Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.II Komora – włóknina filtracyjna lub mata japońska* 

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do drugiego i dalej trzeciego modułu, zawsze trafiając najpierw do odstojnika w dolnej części, a następnie przechodząc przez materiał filtracyjny spoczywający na specjalnym ruszcie.
Drugi moduł wypełniony jest albo dosyć grubą włókniną filtracyjną albo tzw. japońską matą (rodzaj grubej gąbki)
- wyłapuje ona mechanicznie drobniejsze cząsteczki zawiesiny, ale też w dużym stopniu dzięki dużej powierzchni czynnej, następuje biologiczny rozkład zanieczyszczeń.
III Komora – substrat filtracyjny – porowata wypalana glinka w siatkach - Aquarock

- Trzeci moduł spełnia głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest specjalną wypalaną i bardzo porowatą glinką Aquarock stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z 3 zaworów pod każdym z 3 modułów, tam bowiem sedymentują najgrubsze zanieczyszczenia. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawór w każdym z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy  szczotki oraz matę filtracyjna powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin.
Należy poczekać aż cała woda ujdzie z poszczególnych komór.


Uwaga!

Koszty transportu (wysyłka na palecie) nie są wliczone w cenę filtra Bioklar

Zapytaj o produkt