Filtr stawowy BIOKLAR 200 Happet

Indeks katalogowy: L-F127AN / Art. No.: F127

 • Dostępne
 • Nazwa angielska:
  • BIOKLAR 200
 • Indeks handlowy:
  • F127
 • Kod EAN:
  • 5907708602596
 • Producent:
 • Ilość w kartonie:
  • 0

Opis

BIOklar 200
filtr do stawów


Profesjonalny, wielokomorowy filtr do stawów o pojemności do 200 000 litrów. Filtry z serii BIOklar zapewniają kompletną, bardzo efektywną filtrację. 
Wykonane z laminatu poliestrowo-szklanego, charakteryzują się bardzo wytrzymałą konstrukcją.
Filtr zapewnia odpowiednią powierzchnię biologicznie czynną co jest kluczowe w utrzymaniu czystej, klarownej wody, oraz utrzymania odpowiedniej równowagi biologicznej w stawie nawet przy dużej obsadzie ryb.

W każdej komorze zastosowano odstojnik, służący do łatwego usuwania zanieczyszczeń z filtra oraz czyszczenia komór filtracyjnych. 
Aby czyszczenie takiego filtra było łatwiejsze i aby większa była kontrola nad przepływem wody przez materiał filtracyjny, filtr dzieli się na 6 połączonych szeregowo komór.


 


Działanie filtra mozna zobaczyć na filmie:

Instrukcja [pdf]

Dane techniczne:  

Wejście: 2x ø 25/32/40 l, wyjście: 2x ø 110 mm 

Odstojniki z zaworami spustowymi: ø 63 mm
Zalecana wydajność pompy: ok. 40 000 L/h; 
na przykład Pompa EP 20000 x 2 szt. 
Wymiary: 510x110x110(H) cm 
Przeznaczony do:
- stawów bez ryb o pojemności do 400 000 litrów
- stawów z rybami o pojemności do 200 000 litrów
- stawów z karpiami koi o pojemności do 140 000 litrów


Kolor: antracytowy, lub czarny

Tabela filtrów BIOklar


Materiały filtracyjne: 

I, II i VI Komora – szczotki filtracyjne 

Pompa z sadzawki tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia.
Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu.
Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek.
Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.III i IV Komora – mata japońska 

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do kolejnego modułu, zawsze trafiając najpierw do odstojnika w dolnej części, a następnie przechodząc przez materiał filtracyjny spoczywający na specjalnym ruszcie.
Trzeci i czwarty moduł wypełniony jest japońską matą (rodzaj grubej gąbki)
- wyłapuje ona mechanicznie drobniejsze cząsteczki zawiesiny, ale też w dużym stopniu dzięki dużej powierzchni czynnej, następuje biologiczny rozkład zanieczyszczeń.
V Komora – substrat filtracyjny – porowata wypalana glinka w siatkach - Aquarock

- Piąty moduł spełnia głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest specjalną wypalaną i bardzo porowatą glinką Aquarock stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.

 

Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z zaworów znajdujących się w ostatniej technicznej komorze. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawory z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy szczotki oraz matę filtracyjna powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin.
Należy poczekać aż cała woda ujdzie z poszczególnych komór.Uwaga!

Filtry BIOklar dostępne są także w wersji grawitacyjnej, w której woda ze stawu napływa do filtra pod wpływem siły grawitacji i po przefiltrowaniu przez wszystkie materiały jest wypompowywana z ostatniej komory.

W wersji pompowej zaleca się zamontowanie zaworu zwrotnego, który zapobiega niekontrolowanemu wypływowi z pierwszego odstojnika i pierwszej komory brudnej wody i zgromadzonych osadów, co może nastąpić przy wyłączeniu zasilania pompy.

 • Wszystkie filtry mogą pracować w wersji pompowej (wlot na wąż o średnicy 25/32/40 mm) i grawitacyjnej (wlot na rurę o średnicy 110 mm).
 • Modele 8, 15 i 200 dostępne są w standardzie w wersji pompowej, wlot w górnej części pierwszej komory. Na zamówienie możliwe jest wykonanie wersji grawitacyjnej - wtedy wlot w dolnej części filtra.
 • Modele 30, 60, 120 i 140 dostępne są w standardzie zarówno w wersji pompowej jak i grawitacyjnej. Obie wersje mają wlot w dolnej części filtra, wprost do pierwszej komory sedymentacyjnej.
 • Zamawiając filtr proszę podać czy chodzi o wersję pompową czy grawitacyjną.
 • Koszty transportu (wysyłka na palecie) nie są wliczone w cenę filtra Bioklar

Zapytaj o produkt